KoKurikulum

ABDUL KADIR BIN ZAINAL ABIDIN

ABDUL KADIR BIN ZAINAL ABIDIN

PENGURUSAN  KOKURIKULUM  DAN SUKAN 2017

PENGURUSAN DAN PENTADBIRAN

Pengetua  Tn Hj. Mohd. Puat b. Yusof
Penolong Kanan Pentadbiran  En. Kamil Sohaimi Bin Mohd Yusop
Penolong Kanan Hal Ehwal Murid  Pn. Yasmin a/p Abdul Gafor.
Penolong Kanan Kokurikulum  En. Abdul Kadir Bin Zainal Abidin
Penolong Kanan Pendidikan Khas  En. Joseph Sebastian

TUGAS

GURU

Jawatankuasa Induk Kokurikulum Pn. Noor Syuhada bt Mohd Khuseri( Setiausaha Kokurikuum)
Pn. Hjh Haslinda ( Penyelaras persatuan/kelab)
En. Khairul Izam ( Penyelaras Unit Beruniform )
Ketua dan Penolong Rumah Sukan
Ketua Guru Penasihat Kelab/Persatuan , Permainan dan Unit Beruniform
Majlis Sukan En.Mohd Faizal ( Setiausaha Sukan )
En Ahmad Shukri Azit (Penolong Setiausaha Sukan / Penyelaras Permainan)
Ketua Rumah Sukan Dan Penolong
 Jawatankuasa Pembangunan Sukan Sekolah
Jawatankuasa Kecil Pembangunan Fizikal Sukan Sekolah Pn Yasmin A/P Abdul Gafor
Jawatankuasa Kecil Penggalakan Sukan Tn Hj Abd Kadir Zainal Abidin
Jawatankuasa Kecil Sumber Manusia En. Ahmad Sukri b. Azit
Jawatankuasa Kecil Pemantauan Dan PenilaianJawatankuasa Kecil Peningkatan Profesionalisme En. Mat Hamdan
Pn. Hjh. Haslinda bt. Hassan
Jawatankuasa Kecil Kewangan Tn Hj Saefudin Mustafa  ( YDP PIBG )
Jawatankuasa Kecil Teknikal
Tn Hj Saefudin Mustaffa
Jawatankuasa Hari  Anugerah Kokurikulum dan Sukan Pn. Mahkhuzah bt Saari (Setiausaha)
Pn. Hjh Haslinda( Penyelaras persatuan / kelab)
En.Ahmad Sukri b. Azit ( Setiausaha Sukan)
En. Khairul Izam b. Musa( Penyelaras Permainan)
En. Abdul Rani B. Zainun ( Penyelaras Unit Beruniform )
Ketua Guru Penasihat Kelab/Persatuan, Permainan dan Unit Beruniform
Jawatankuasa  Perkhemahan Kokurikulum En. Nor Azwan Bin MusaPn. Nor Syuhada bt. Mohd Khuseri
Guru Penasihat  Semua Unit Beruniform
Jawatankuasa Pertandingan Kawad Kaki Dalaman En. Abdul Rani Bin Zainun
Cik Khor Hui Ee
Guru Penasihat Semua Unit Beruniform
Jawatankuasa Penilaian Kokurikulum / Data Kokurikulum Pn. Nor Syuhada bt. Mohd KhuseriCik Khor Hui Ee
Penyelaras Tingkatan 1,2,3,4 dan 5
Semua Guru Tingkatan
Ketua Penasihat Kelab/Persatuan, Permainan dan Unit Beruniform
Koperasi SMK Sentosa Berhad Pn. Leong Yet Pin ( Setiausaha)
Cik Yogeshwary a/p Ganasamy ( Bendahari)Pn. Siti Haliza bt Razali
Pn. Noraidawati bt Abd Razak
Pn. Zainab bt Osman
Pn. Nor Azlida bt. Mohd Daud
Cik Nor Fadzela bt Ahmad Tajudin
Pn. Azalina bt. Mohamed( (Petanque)

 

  • GURU-GURU RUMAH SUKAN

 

Rumah  Sukan   LEO TIGRIS PARDUS ONCA
Ketua En Sukri Ibrahim Pn. Cik Noorayu En Soleh Pn Syarmila
Penolong 1. Pn. Asmah Wati 1.Pn. Azimah 1. En. Mohd Sukri 1. Pn.Asmah Wati
2. Pn. Che Zunaidah 2. Pn. Maryam Fauziah 2. Pn. Chong 2. En. Mat Hamdan
3. Pn. Leong Yet Pin 3. En. Mohd Azril 3. Pn. Siti Haliza 3. Cik Yogeshwary
4. Pn. Noor Fazieana 4.Cik Nor Saziana 4. Pn. Leong 4. Pn. Nor Azlida
5. Pn.Noraidawati 5. Pn. Nor Azizah 5.Cik Nor Faziena* 5. En. Teh GuanLeong
6. Pn. Norlida 6. Pn. Roslinda 6. Pn. Hidayah * 6. En Soleh
7. Cik Yogeshwary 7.Pn. Sakinah 7. Pn. Marhana 7. Pn. Roslinda*
8. En. Soleh 8. En. Teh Guan Leong 8. Pn. Azimah 8. Pn. Makhuzah
9. En. Mohd Sukri
  1. Pn. Zuraida
9. En. MuhammadulAlimi*
10. Pn. Norazlindabt  Mohd Halim

 

PERSATUAN/KELAB, PERMAINAN DAN UNIT BERUNIFORM

1)       SUKAN DAN PERMAINAN

Penyelaras: En. Khairul Izham b. Musa

SUKAN DAN PERMAINAN GURU PENASIHAT
OLAHRAGA
  1. Pn. Roslinda bt Mohammaed *
  2. En. Muhammadul Alimi b. Mat *
  3. Cik Norhanisah bt. Abdul Manap
  4. Cik Yogeshwary A/P Ganasamy
  5. Pn. Siti Haliza bt. Razali
  6. Pn. Sakinah bt  Md Noor

 

BOLA SEPAK 1.  En. Abdul Rani b. Zainun* (K)2.  En. Mohd Nazir Khan B. Zainal Abidin*3   En. Khairul  Izam b. Musa*4   En. Mat Hamdan B Mat Abas5   En. Mohamed Zulkifli b. Mohd Said*
BOLA JARING 1.  Pn. Azimah Bt Md Said  (K)(Pengurus Pasukan Daerah)2.  Cik Aznin Awanis bt Azmi*3.  Pn. Noor Syuhada bt. Mohd Khuseri (Liga )4   Pn. Chong Soe Cheng5   Pn. Naripa bt. Hussin6.  Pn. Zuraida bt Dahari

7.  Pn. Madihah bt Jalaini*(MSSD)

8.  Pn. Fairuz bt Mohamed(Liga)

9.  Pn. Nor Hidayah bt Zahari*

(MSSD  dan Pengurus  Pasukan   Daerah)

10.  Cik Norlila bt Mohd Noor (Liga)

11. Cik Noriz  Izmir bt Ali*( MSSD)

 SEPAK TAKRAW  1.Hj.Mohamad Hashim B. Abd Wahab2. En. Muhammadul Alimi b. Mat
BADMINTON 1)       Pn. Zainab bt. Osman(K)2)       Pn. Nor Azlida bt. Mohd Daud3)       En. Soleh b. Mat Ali
PETANQUE 1)       Pn  Che Zunaidah Bt Che Hassan (K)2)       Pn.Asmah Wati bt  Mohd Radzi3)       Pn. Nor Azizah bt Kamaruddin4)       Pn. Azalina bt Mohamed Adam5)       En. Sabbry b. Ibrahim
PING PONG 1.    Pn. Noor Aliza bt. Abdullah Hashim (K)2.    Pn. Tan Geok Pooi3.    Pn. Hjh. Marhana Bt. Mohd Said
BOLA KERANJANG 1)       En. Teh Guan Leong  (K)2)       Pn. Leong Yet Pin3)       Cik Khor Hui Ee
BOLA BALING 1)       Mohd Azril B. Mohd Azlan(K)2)       En. Ahmad Sukri b. Azit *3)       Cik Noor Fazieana bt. Zulkapli*4)       En Nor Azwan B. Musa5)       Pn. Nur Sua’irah bt Jaafar6)       Pn. Norazlinda bt Mohd Halim

 

KELAB CATUR 1.   Pn. Mahkhuzah Bt Saari ( K)2.   Pn. Maryam Fauziah bt. Hj. Ahmad Razali
KELAB HOKI 1. En. Khairul Izham b. Musa Izam*2. En. Ahmad Sukri bt Azit3. En. Murugesu A/L Supermaniam*4. Cik Norlida bt Idrus
KELAB SENAMROBIK  1. Pn. Noraidawati bt Abd Razak2. En. Mokhzani bt Ibrahim3. Cik. Noorayu  Yusliza bt Che Zamari

 

*  Guru-guru yang menjadi jurulatih /  pengurus pasukan untuk MSSD Kinta Selatan

 

B.      PERSATUAN/KELAB

Penyelaras : Pn. Aziyah Bt. Mohd Ariffin

PERSATUAN DAN KELAB GURU PENASIHAT
BAHASA MELAYU  1)     Pn. Naripa bt. Hussin  (K)2)     Pn. Mahkhuzah Bt Saari
BAHASA INGGERIS 1)          Pn. Chong Soe Cheng (K)2)          En. Teh Guan Leong
KELAB PENGGUNA /  KITAR SEMULA 1)          Cik Yogeshwary A/P Ganasamy (k)2)          Pn. Roslinda bt Mohamed3)          Cik. Noorayu Yusliza bt Che Zamani
KELAB PENCEGAHAN JENAYAH /ANTI DADAH 1)        Cik Aznin Awanis bt. Azmi ( K)2)        Pn. Azimah bt. Md. Said
KELAB DRAMA KOMSAS 1)           Pn. Noor Azlida bt. Mohd Daud (K)2)           Cik Noor Fazieana bt. Zulkifli3)           Cik Norlida bt Idrus
KELAB DRAMA BAHASA INGGERIS 1)         Pn. Nur Sua’irah Bt Jaafar (K)2)         Pn. Siti Haliza bt. Razali
PERSATUAN BAHASA CINA 1)Cik Khor Hui Ee(K)2)Pn. Tan Geok  Pooi
PERSATUAN SAINS DAN MATEMATIK 1)        Pn. Hjh. Marhana bt. Mohd Said (K)2)        Pn. Che Zunaidah bt. Che Hassan3)        Pn. Nor Shahizan Bt. Abdul Hamid4)        Pn. Zainab bt Osman5)        En. Khairul Izam b. Musa6)        Pn. Madihah bt. Jailani

 

KELAB KOPERASI 1)         En. Mohd Mokhzani B. Ibrahim (K)2)         Pn. Leong Yet Pin
PERSATUAN AGAMA ISLAM 1)       Pn. Asmah Wati B. Mohamad Radzi ( K)2)       Pn. Maryam Fauziah bt. Hj.Ahmad Razali
KELAB BIMBINGAN DAN KAUNSELING Dan PRS 1)   Cik Norlida bt Idrus  (K)2)    En. Abdul Rani b. Zainun
KELAB KEMAHIRAN HIDUP 1)       Pn. Nor Azizah Bt Kamaruddin (K)2)       Hj. Mohd Hashim B. Abd Wahab
KELAB SENI VISUAL 1)        En. Mohd Sukri b. Ibrahim (K)2)        Pn. Noor Aliza Bt Abdullah Hashim
KELAB RUKUN NEGARA 1)        Pn. Nor Hidayah bt Zahari (K)2)        En. Mohd Azril B. Mohd Azlan
KELAB  KOMPUTER 1)        En. Nor Azwan B. Musa (K)2)        En. Ahmad Sukri b. Azit
KELAB FOTOGRAFI  1) Pn. Norhanisah bt. Abdul Manap2) En Sabbry b. Ibrahim
KELAB MUZIK 1)       En. Soleh B. Mat Ali2)       Pn. Zuraida bt Dahari3)       Pn. Norazlida bt. Mohd Halim
PERSATUAN SEJARAH 1)        Pn. Sakinah Md Noor2)       En. Mat Hamdan b. Mat Abas

 

C.      UNIT  BERUNIFORM

Penyelaras :   En. Abdul Rani B. Zainun

UNIT BERUNIFORM GURU PENASIHAT
PENGAKAP 1)   Cik. Noorayu Yusliza bt Che Zamari (K)2)   Cik Khor Hui Ee3)   Pn. Noor Syuhada bt. Mohd Khuseri4)   En. Mohd Sukri  B. Ibrahim5)   Pn. Nor Azlida bt. Mohd Daud6)   En.Teh Guan Leong

7)   Pn. Norazlinda bt. Mohd Halim

 

KADET REMAJA SEKOLAH 1)       En. Muhammadul Alimi b. Mat ( K )2)       Cik Noor Fazieana bt Zulkapli3)       En. Mohd Mokhzani B. Ibrahim4)       En. Soleh B. Mat Ali5)       Pn. Naripa bt. Hussin6)       Pn. Mahkhuzah Bt Md Saari

7)       Pn. Nor Hidayah bt Zahari

8)       Pn. Madihah bt. Jailani

 

PERGERAKAN PUTERI  ISLAM 1)       Pn. Maryam Fauziah bt. Hj.Ahmad Razali (K)2)       Pn. Azimah Bt Md Said3)       Pn. Nor Aliza Bt. Abdullah Hashim4)       Pn. Hjh.Marhana Bt. Mohd Said5)       Pn. Asmah Wati Bt Mohamad Radzi6)       Pn. Sakinah Bt Md Noor

7)       Pn. Noor Azizah bt. Kamaruddin

 

ST.JOHN AMBULANS 1)       Pn. Tan Geok Pooi (K)2)       Pn. Norhanisah bt Abdul Manap3)       Pn. Che Zunaidah Bt. Che Hassan4)       En  Mohd Azril B. Mohd Azlan5)       Pn. Chong Soe Cheng6)       Cik Norlida bt Idrus

7)       Pn. Roslinda bt. Mohamed

KADET BOMBA 1)       Hj. Mohd. Hashim B.Abd Wahab (K)2)       En. Khairul Izham b. Musa3)       En. Ahmad Sukri b. Azit4)       En. Nor Azwan B. Musa6)    En Mat Hamdan  B. Mat Abas
PANDU PUTERI 1)       Pn. Zuraida Bt. Dahari (K)2)       Pn. Zainab Bt. Osman3)       Pn. Yogeshwary A/P Ganasamy4)       Cik Aznin Awanis Bt. Azmi5)       Pn. Nur Sua’irah bt  Jaafar6)       Pn. Noraidawati bt Abd Razak

7)       Pn. Leong Yet Pin

KARATE Pn. Siti Haliza bt  RazaliEn. Mat Hamdan b. Mat Abas

 

PERTANDINGAN KOKURIKULUM   DAN  SUKAN TAHUN 2014

Bil Pertandingan Kokurikulum Tindakan TOV Sasaran
1 DRAMA BAHASA INGGERIS Pn. Yasmin A/P Abdul GaforEn. Mohd Sukri B. IbrahimPn. Azimah bt SaidPn. Nur Sua’irah Bt Jaafar Ke-3 negeri Johan negeri
2 CHORAL SPEAKING Pn. Siti Haliza bt RazaliPn. Leong Yet Pin  Penyertaan Ke-3 daerah
3 DRAMA KOMSAS Pn. Nor Azlida bt. Mohd DaudCik Nor Fazieana b. ZulkapliCik Norlida bt Idrus Naib Johandaerah Johan daerah
4 PUBLIC SPEAKING Pn. Chong Soe Ching Penyertaan Ke-3 daerah
5 ENGLISH DEBATE Pn. Nur Sua’irah Bt JaafarPn. Chong Soe Ching  Ke-3 daerah Naib Johandaerah
6 SAJAK DAN SYAIR Pn. Noor Aliza bt. Abdullah Hashim Penyertaan Ke-3 daerah
7 PUISI DAN LAGU Pn. Noor Aliza bt Abdullah HashimEn. Soleh b. Mat Ali  Naib Johandaerah Johan daerah
8 BAHAS ALA PARLIMENBAHASA MELAYU Pn. Hjh Aziyah Bt Mohd AriffinPn. Mahkhuzah Bt Saari  Naib Johandaerah Naib Johan daerah
9 BALAS PANTUN Pn. Naripa bt. Hussin Ke-3 daerah Naib Johandaerah
10 PIDATO En. Mat Hamdan b. Mat Abas Penyertaan Ke-3 daerah
11 MTQ- SYARAHAN DAN HAFAZAN Pn. Asmah Wati bt Mohammad RadziPn. Maryam Fauziah bt Hj Ahmad Razali Johan (hafazan)Naib Johan(Syarahan) Johan (hafazan)Johan(Syarahan)
11 PERTANDINGAN AMALI SAINS Pn. Zainab bt OsmanEn Mohd Mokhzani b. Ibrahim Penyertaan Ke-3 daerah
12 INOVASI SAINS DAN KEJURUTERAAN &BOAT SOLAR Pn. Che Zunaidah Bt. Che HassanPn. Nor Shahizan bt Abdul Hamid Johan daerah- Johan daerahKe-3 daerah
13 KERETA  SOLAR En. Mohd Azril b. Mohd Azlan Penyertaan Ke-3 daerah
14 PELANCARAN ROKET En Nor Azwan B. Musa Ke-3 daerah Naib Johan daerah
15 DAPUR SOLAR Cik Aznin Awanis Bt AzmiPn. Hjh Marhana  bt Mohd Said Penyertaan Ke-3 daerah
16 PERTANDINGAN PENULISAN ESEI BAHASA Ketua Panitia BMKetua Panitia BIKetua Panitia BC
17 PERTANDINGAN KAWAD KAKI  FORMASI DAERAH KRS : En. Alimi / Cik FazieanaSt.John : Pn Tan        — Ke-3 daerahP : Ke-3L : Ke-3
18 PERTANDINGAN MEMASAK Pn. Nor Azizah Bt KamaruddinPn Yogeshwary 
19 PERTANDINGAN MERENTAS DESA Pn. Roslinda & En Alimi Naib Johan Naib Johan
20 KEJOHANAN OLAHRAGA MSSD Pn. Roslinda & En Alimi 7 Emas 7 Eman
21 KEJOHANAN BOLA JARING MSSD       ( B15 & B18) Cik Aznin Awanis Bt AzmiPn. Nor Hidayah bt ZahariCik Noriz Izmir bt Ali B15 : Ke-3B18: Ke-3daerah B15  & B18 : Naib johan
22 LIGA BOLA JARING B14 PERINGKAT NEGERI Pn. Fairuz bt MohamedPn. Noor Syuhada bt Mohd KhuseriCik Norlila bt Mohd Noor Penyertaan Ke-3 negeri
23 KEJOHANAN BOLA SEPAK MSSD        ( B15 & B18) En. Abdul Rani b. ZainunEn. Mohd Nazir Khan B. Zainal AbidinEn. Ahmad Sukri b. AzitEn. Mohamed Zulkifli b. Mohd Said B18 : JohanB15: Ke-3daerah B18 : JohanB15 : NaibJohan
24 KEJOHANAN BOLA BALING MSSD       ( Pasukan Perempuan ) En. Ahmad Sukri b. AzitPn Munira Bt  HamzahCik Noor Fazieana* Perempuan :Johan Johan
25 KEJOHANAN  SEPAK TAKRAW MSSD Hj.Mohd Hasim b. Abdul Wahab Suku akhir Ke-3 daerah
26 KEJOHANAN HOKI ( perempuan ) En. Khairul Izham b. Musa
Comments Off on KoKurikulum